Про це 24 каналу розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса. Він наголосив, що для економіки України, безсумнівно, краще, щоб українці витрачали гроші.

До теми Чи будуть підвищувати тарифи на комуналку під час війни: що кажуть у Раді

Але, на його думку, в такі важкі часи для кожного українця, мабуть, краще заощаджувати.

Тому тут такий собі парадокс. Для того, щоб нам усім було добре, треба, щоб ми витрачали кошти. А оптимальна стратегія для кожного українця – це заощаджувати,
– пояснив економіст.

Фурса каже, що економіка – це в тому числі і споживання.

"Зараз для багатьох людей дивно, що йде війна, а хтось сидить у ресторані. Але насправді така людина, яка сидить у ресторані, дає робочі місця багатьом іншим", – розповів банкір.

За його словами, так працює сучасна економіка: це вже не лише робота заводів, а маленькі сервіси, бізнеси тощо.

Тому тим, що ви витрачаєте гроші, ви допомагаєте економіці. Навіть якщо під час війни ви йдете в кіно чи ресторан тощо – ви допомагаєте економіці і допомагаєте перемагати. Так ви підтримуєте інших людей, які отримують через це зарплату,
– відповів Фурса.

Економіст зауважив, що найбільша загроза кризи – це коли всі скорочують споживання. "Але це циклічне споживання: ви менше витратили коштів – хтось інший через це заробив менше грошей, і так далі", – додав він.

Фурса зазначив, що витрачанням коштів українці допомагають. Досі до мільярда доларів приходить в Україну від заробітчан.

До того ж світ теж допомагає Україні, зокрема, санкціями та зброєю, а також фінансово. З початку року ми отримали близько 6 мільярдів доларів, але для нинішньої ситуації це мало.

Сергій Фурса про економіку під час війни та прогноз курсу валют:


До слова, у травні помітно пришвидшилась інфляція, а у місячному вимірі ціни зросли на 2,7%. Проте деякі категорії товарів подешевшали на декілька гривень. Як змінились ціни за місяць в Україні – читайте у статті.