Як чиновник розповів у інтерв’ю виданню "Новое время", наразі він щомісяця отримує трохи більше 12 гривень.

Міністри – це політичні фігури, які призначаються парламентом. Зарплата міністра повинна відрізнятися від зарплати заступника міністра, тому що заступники, державні секретарі – це професіонали, яких ти залучаєш з приватного сектору. Міністр може працювати майже волонтером, так ми і працюємо. Але команда повинна отримувати зарплату не нижчу, якщо ми говоримо про Мін'юст, ніж в приватних адвокатських компаніях,
– підкреслює посадовець

За його словами, хороший юрист має отримувати мінімум тисячу доларів щомісяця, а старший, який може управляти колективом, й того більше – вже декілька тисяч доларів.

Можливо, зараз ці цифри завеликі і ідеалістичні, але я говорю про ті реалії, до яких треба рухатись,
– зазначає Петренко.

Крім того, він прокоментував ту "шалену ситуацію, яка відбувається під час створення нових антикорупційних органів – НАБУ, НАЗК, Антикорупційна прокуратура".

Там запровадили ринковий рівень зарплат, і з Мін'юсту почався масовий відтік кадрів в ці органи. Якщо в Міністерстві головний спеціаліст отримує 8 тисяч гривень на місяць, то в Антикорупційному бюро на аналогічній посаді це буде 20 тис грн. Робити системні реформи без якісних професійних людей – дуже важко,
– підсумував міністр.

Читайте також: Петренко розповів, скільки отримуватимуть судді після реформи

До слова, прем’єр-міністр України Володмир Гройсман за липень отримав трохи більше 29 тисяч гривень, у той час як в червні очільник уряд заробив близько 28 тисяч.