Пенсійний вік в Україні не підвищуватимуть щонайменше 10 років. Принаймні так стверджують у Кабміні. Цього вдалося досягти завдяки пенсійній реформі, внаслідок якої зріс страховий стаж. Тож українські жінки далі виходитимуть на пенсію в 58,5 років, а чоловіки – у 60.

Читайте також: Нова пенсія українців: навіщо, як та коли почнемо накопичувати

Менший, ніж в Україні, пенсійний вік для жінок – лише в Молдові (58), Туреччині (58) та Білорусі (56).

До речі, донедавна найнижчий пенсійний вік був у російських жінок – 55 років. Однак внаслідок пенсійної реформи в Росії пенсійний вік для жінок підвищиться до 60-ти років, а для чоловіків – до 65-ти.

А от пенсійний вік чоловіків в Україні таки найнижчий серед всіх країн Європи. У 60 років виходять на пенсію також чоловіки в Туреччині та Словенії. У решті європейських країн пенсійний вік вищий.

Так, середній пенсійний вік у Європі для жінок становить 63,5 років. Найвищий вік – 67 років – у Греції та Ісландії. За ними йдуть Португалія (66,33), Ірландія (66) та Нідерланди (66). За пенсійним віком чоловіків перша п'ятірка майже така сама, лише Італія посунула Нідерланди. А в середньому в Європі чоловіки виходять на пенсію у 64,5 років. Найвища норма – у Греції та Ісландії – 67 років.

Читайте також: В Україні змінюються умови виходу на пенсію

Пенсійний вік у Європі
Найвищий пенсійний вік – у Греції: 67 років для жінок і чоловіків

Пенсійний вік у Європі
Серед північних країн найнижчий пенсійний вік у Швеції – 61 рік

Пенсійний вік у Європі
64-66 – такий пенсійний вік у країнах Західної Європи, за винятком Франції та Австрії

Пенсійний вік у Європі

Україна – у п'ятірці країн Європи з найнижчим пенсійним віком