Таку думку сайту "24" повідомив економічний експерт Андрій Новак.

"Реформа тільки зробить складнішим процес виходу на пенсію через те, що поступово збільшується мінімальний пенсійний стаж. Дуже багато українців, які у вимушених обставинах часто працювали не офіційно або за кордоном, тепер можуть опинитися за бортом пенсійної системи. Є ризик, що після досягнення пенсійного віку, вони не зможуть отримати пенсії", – зауважує Новак.

Читайте також: Пенсійна реформа і трудовий ринок: можливості для пенсіонерів

За словами експерта, цією псевдореформою уряд сам себе переграв у популізмі. А тепер на вимогу наших донорів – Світового банку і МВФ, які хочуть бачити, куди йдуть їхні кредити, – Кабміну доведеться заново переробляти основні параметри Пенсійної реформи.

Прем’єр Володимир Гройсман зробив популістський анонс, заявивши, що якщо Пенсійну реформу не ухвалять до 1 жовтня, то він піде у відставку. На сьогодні ситуація така, що реформа не ухвалена, а наступний сесійний тиждень буде після 1 жовтня. Тому глава уряду вже може подавати у відставку,
– вважає економічний експерт.

Нагадаємо, Всесвітній банк та Міжнародний валютний фонд занепокоєні змінами в проекті Пенсійної реформи. При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про готовність піти у відставку зі своєї посади у випадку, якщо йому не вдасться провести пенсійну реформу.