Джерело: 24 канал

Зокрема деякі люди вважають, що мовиться про підняття пенсійного віку, але це не так. Чіткішою є версія, як відзначив міністр у інтерв'ю, що це запровадження накопичувального рівня.

Зверніть увагу Хочеш пенсію – відкладай: переваги та підводні камені накопичувальної системи

Потрібно знайти компенсаторів

За словами Марченка, пенсійна реформа "зачіпає" державний бюджет, місцевий бюджет і бюджет Пенсійного фонду.

Тому це комплексна реформа, яка потребує перш за все пошук компенсаторів. Вони б дозволили частину ресурсів направити в накопичувальну систему,
– зазначив Марченко.

Як діятиме система

Міністр відзначив, що людина щомісяця упродовж працюючого життя повинна буде виплачувати певну суму. "Ніхто у 30 років не думає, чи йому потрібно буде виходити на пенсію. Але вже у 40 люди про це задумуються", – відзначив Марченко.

Що таке накопичувальна пенсія?

Система накопичувальної пенсії – це перехідний етап. Саме під час нього люди й далі отримуватимуть солідарну пенсію, але також почнуть отримувати другу пенсію – накопичувальну. Зокрема частину внесків українці вже почнуть відкладати на особисті пенсійні рахунки, а частину і надалі платитимуть у загальний Пенсійний фонд.

За його словами, потрібно створити відповідну мотивацію, надавши можливість всім громадянам відчути себе інвесторами в облігації державної позики. Водночас ці гроші повинні бути захищеними.

Коли система запрацює

"Щойно буде розуміння моделі і консенсус всередині влади, це питання можна винести на широкий загал", – також додав Марченко.