Доставка пенсій в Україні

У Пенсійному фонді нагадали, що в Україні пенсії населення може отримувати двома способами: на банківську картку або ж адресною доставкою додому. Це не залежить від віку, стану здоров’я (наявності інвалідності) або потреби у постійному сторонньому догляді.

Варто прочитати Накопичувальна пенсія з 2023 року: кому чекати на зміни та як вона працюватиме

Нині АТ "Укрпошта" доставляє на монопольних умовах пенсії додому українцям. Однак через два роки ПФУ проведе конкурс й це право може перейти до іншої установи. Що стосується виплат на банківські картки, то в Україні нині уповноваженими є 44 банки з повним переліком яких можливо ознайомитись тут.

Як заміщуватимуть "Укрпошту"

Компанії, які доставлятимуть виплати додому пенсіонерам оберуть на конкурсній основі, яку проводитиме Пенсійний фонд.

  • Коли почнеться відбір для конкурсу: з 2023 року ПФУ розпочне відбір організацій на конкурсній основі.
  • Як визначатимуть тарифи на доставку: тарифи визначатимуться у договорах, укладених за результатами конкурсу, які мають бути не вище тих, які встановить уряд.
  • Хто палатиме за послуги доставки: вартість доставки, як і раніше, держава покриватиме коштом ПФУ, або з держбюджету.

Чи зможуть українці змінити уповноважений банк

Змінити уповноважений банк пенсіонери зможуть у будь-який момент, зазначили у Мінсоцполітики. Уповноважені банки за бажанням одержувачів надаватимуть послуги з виплати пенсій та грошових допомог з доставкою додому відповідно до умов договорів.

Доставку пенсій та грошової допомоги додому банки зможуть організовувати самостійно або залучати для цього операторів поштового зв’язку на договірних засадах.

Підвищення пенсій у 2021 році

  • Перше липневе перерахування вже відбулось, в наслідок чого середній розмір пенсії нині становить 3 778,78 гривні, оскільки за II квартал (квітень – червень) середня пенсія в Україні зросла на 54,13 гривні, або на 1,45%.
  • З 1 жовтня підвищать пенсії на 400 гривень для пенсіонерів від 75 до 80 років.
  • З 1 грудня планується підвищення мінімальної пенсії на 80 гривень до 1 934 гривень. Також зросте мінімальна зарплата з 6 тисяч гривень до 6,5 тисяч гривень та підвищать мінімальну пенсію для українців віком від 65 років з великим стажем до 2,6 тисячі гривень.