Найважливіше з того, що потрібно знати пенсіонерам – це додаткова 1 тисяча гривень одноразової грошової допомоги через карантин. Однак отримають її лише ті, у кого виплати і так є меншими за 5 тисяч гривень.

До теми По 500 гривень почали отримувати пенсіонери, яким понад 80 років

Окрім них, додаткову тисячу у квітні отримають і понад 400 тисяч одержувачів соціальної допомоги: люди з інвалідністю з дитинства, діти з інвалідністю та отримувачі соціальних пенсій.

Також Уряд ввів додаткову фінансову допомогу: з 1 квітня пенсіонери отримають виплату в розмірі до 500 гривень. На таку доплату можуть розраховувати ті, хто старший за 80 років і має пенсію не більше 9 205 гривень.

Хороші новини є і для працюючих пенсіонерів. З 1 квітня Пенсійний фонд перерахував виплати тим людям, які після виходу на пенсію продовжували працювати. Збільшені пенсії цього місяця отримають понад 357 тисяч осіб, сума у середньому підвищиться на 170 гривень.

Детальніше Пенсіонерам, які працюють, перерахували виплати: як збільшилися суми

Індексація пенсій

Важливо зазначити, що індексації, яку обіцяли провести у квітні 2020 року, не буде. Запланована вона на травень 2020-го.

Детальніше про це Уряд з травня збільшує пенсії: кому і на скільки

Проведуть індексацію у травні двома рівнями:

  • Індексація трудових пенсій:
    вона становитиме 11%, а гарантоване підвищення отримають 7 мільйонів пенсіонерів. Таким чином мінімальна пенсія зросте з 1 тисячі 889 гривень до 2 тисяч 97 гривень;
  • Доплата до пенсій:
    пенсіонери, яким виповнилося 80 і більше років, отримають щомісячну надбавку 500 гривень. Загалом це зачепить 1,5 мільйона пенсіонерів.

Скасування пільг і субсидій через штрафи

У Міністерстві соціальної політики запевнили, що через карантин пенсіонери не повинні перейматися за скасування субсидій. У разі, якщо вони своєчасно не заплатять за комуналку, ніхто не забиратиме їхніх пільг. Це буде ще одним кроком заради того, аби літні люди не виходили на вулицю та менше контактували з іншими людьми. Адже саме пенсіонери є у групі найбільшого ризику смертності через коронавірус.

Яку пенсію отримують в Україні
Яку пенсію отримують в Україні / Інфографіка 24 каналу