За відповідний законопроєкт проголосували 255 депутатів. Метою законопроєкту є стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян.

Важливо У Раді відреагували на лист Зеленського Шмигалю щодо антикорупційного закону

Що передбачає законопроєкт

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону, добровільне декларування запроваджується для фізичних осіб. Вони повинні будуть за бажанням документувати належні їм активи та платити одноразові збори до бюджету.

Пропонується провести кампанію з добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб із наданням державних гарантій у частині звільнення декларантів від адміністративної та кримінальної відповідальності за несплату податків і зборів з доходів,
– мовиться у документі.

Основний проєкт із пакета про податкову амністію передбачає проведення з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року добровільного декларування активів фізичних осіб, які були набуті до 1 січня 2021, але з яких не були сплачені податки.

Скільки доведеться платити

  • 5% з легалізованих активів в Україні,
  • 7 – 9% із закордонних активів,
  • 2,5% з ОВГЗ.

Можна також розділити платіж за допомогою розстрочки, але тоді застосовуватимуться ставки 6%, 11,5% та 3% відповідно.

Національному банку України доручено протягом двох місяців із дня набрання чинності цим законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність до нового законодавства.