Про це повідомляє Reuters.

Відповідно до ухваленого документа, грецький держсектор очікують скорочення 15 тисяч службовців протягом найближчих трьох років, а також зменшення розміру зарплат і пенсій. Крім цього план передбачає лібералізацію трудового законодавства.

Засідання парламенту проходило на тлі масових демонстрацій і заворушень, в яких взяли участь противники заходів жорсткої бюджетної економії. На вулиці найбільших грецьких міст увечері 12 лютого вийшли понад 100 тисяч осіб.

Деяка частина найбільш агресивно налаштованих демонстрантів закидала поліцейських каменями і пляшками із запальною сумішшю, у відповідь сили правопорядку застосовували сльозоточивий газ. Близько півтора десятка будівель в Афінах було підпалено. В ході зіткнень постраждали кілька десятків осіб, найбільш активні їх учасники були заарештовані.

Схвалене парламентом скорочення витрат було одним з основних умов, виконання якого від влади Греції вимагали міжнародні кредитори для надання країні траншу в розмірі 130 мільярдів євро. Ці кошти необхідні грецькому уряду для того, щоб розплатитися з кредиторами і уникнути дефолту.

Очікується, що остаточне узгодження питань, пов'язаних з виділенням фіндопомоги, пройде в середу, 15 лютого, на засіданні міністрів фінансів єврозони в Брюсселі.