Втім, падіння економіки України в 3 кварталі 2020 року все ж сповільнилося. Приміром, у 2 кварталі було зафіксовано падіння на 11,4%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Прогноз Українська економіка почне зростати в наступні 2 роки, – Нацбанк

Відтак, зростання реального ВВП України у липні – вересні склало 8,5% у порівнянні з попереднім кварталом (з урахуванням сезонного фактора).

За даними статвідомства, зростання ВВП у 4 кварталі 2019 року становило 1,5%, у третьому – 3,9%, у другому – 4,7% і в першому кварталі – 2,9%.

Держстат
Зображення із соцмереж Держстату

Що таке реальний ВВП?

Це один із найважливіших показників розвитку економіки. Він вимірює економічне зростання, тобто зростання, в якому не враховується ефект інфляції. Отже, реальний ВВП відображає вартість створених товарів і послуг, що обчислюються у незмінних цінах певного часового періоду, який називається базовим.

Цікаво, що Мінекономіки на початку листопада оцінило падіння ВВП України в 3 кварталі цього року в 3,6%, а загалом за 9 місяців – у 5,5%.

У відомстві також підтвердили прогноз спаду економіки у 2020 році на 4,8%.

Зверніть увагу МВФ поліпшив прогнози щодо економіки Україна: як Фонд оцінює ВВП і інфляцію

Раніше Нацбанк оцінив зниження ВВП країни в 3 кварталі 2020 року на рівні 6,2% і зберіг прогноз падіння економіки за підсумками поточного року до 6%.