Напередодні Київський апеляційний суд дозволив "Ощадбанку" виконати рішення Арбітражного трибуналу у Парижі щодо отримання банком компенсації від Росії за втрачені внаслідок анексії Криму активи.

Читайте також: Позов "Ощадбанку" проти Росії: Кремль оскаржив рішення Міжнародного арбітражу

Наразі "Ощадбанк" здійснює всі необхідні процесуальні дії для відкриття виконавчого провадження та належного захисту своїх інтересів. Крім основної суми компенсації у розмірі 1,3 мільярда доларів, банк отримає право на стягнення відсотків за боргом Росії.

У прес-службі банку зазначили, що відсотки нараховуються щоденно до моменту виконання рішення.

Що відомо про судовий процес між "Ощадбанком" та Росією?26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі виніс вердикт на користь "Ощадбанку" — стягнути з Російської Федерації збитки, які поніс банк внаслідок анексії Криму, у розмірі 1,3 мільярда доларів. Російське Міністерство юстиції тоді заявило, що Росія не визнає рішення Міжнародного арбітражу і не буде компенсовувати збитки "Ощадбанку".

Рішення Міжнародного інвестиційного арбітражного суду у спорі між "Ощадбанком" та Росією, яке було прийняте в Парижі, може бути примусово виконано у 154 іноземних державах.