Аби пришвидшити заміну вікон, ламп або лічильників, ОСББ може отримати позику у державних банках терміном на 5 років. В цьому випадку бюджет компенсує до 40% тіла кредиту. Але загальна сума допомоги має бути в межах 10 тисяч гривень на кожну квартиру.

За словами фахівців, лише за умови встановлення в місцях загального користування LED-освітлення, будинок вже заощаджуватиме від 50% до 80% витрат на електроенергію.

Читайте також: Власники приватних будинків масово відмовляються від газу

Броварчанин Андрій Саука керує будинком, в якому і сам мешкає. Культ збереження енергоресурсів започаткував із власної родини. Він поміняв старі вікна на трикамерні склопакети, встановив LED-освітлення. Нині за такими ж принципами нині "живе" і цей будинок.

Економне ноу-хау запровадили і на сходових майданчиках. Лампочки вмикаються за допомогою датчика руху. Втім це не остаточна мета. З більш реального — заміна й утеплення фасаду. В мріях встановлення сонячних батарей на даху будинку.

Мешканці цього будинку в Броварах торік об'єдналися та відмовилися від послуг ЖЕКу. Перша спільна покупка — теплолічильник. Тепер заощаджують вдвічі більше. Ефект економії мешканці відчули щойно отримали перші платіжки. Нині за комунальні послуги вони сплачують вдвічі менше.