Про це заявив президент Володимир Зеленський під час свого звернення до українців. За його словами, у звичайному режимі мають працювати органи держвлади, заклади охорони здоров’я, правоохоронні органи та парламент.

Звернення президента: Зеленський закликав Кабмін ввести нові карантинні заходи через коронавірус

"На мою думку, зміна плану роботи Верховної Ради – недопустима. Зараз у ситуації світової пандемії та загрози глобальної фінансової кризи, парламент має ухвалювати життєвоважливі для економіки закони, впроваджувати податкову, земельну, трудову реформи, призначити міністрів економіки та енергетики, генерального прокурора", – наголосив Зеленський.

Глава держави пояснив, що реалізація реформ у державі допомагає економіці. Тому народні обранці мають продовжувати працювати на благо країни.

Швидкі реформи – це швидка допомога для економіки. Без них – економічна кома. І це не питання. Це відповідь. У такі часи, всі народні депутати мають усвідомити відповідальність. У такі часи, ви блокуєте не трибуну – ви блокуєте життя України,
– додав президент.

Також Зеленський доручив Кабміну, головам ОДА, місцевого самоврядування та керівникам підприємств забезпечити безперебійну роботу продуктових і побутових магазинів, заправок, аптек, банків та страхових компаній.

Рада хотіла йти на карантин, але Зеленський проти: дивіться відео

Головне про карантин в Україні:

  • Станом на 16 березня в Україні підтверджено 5 випадків зараження коронавірусом. На жаль, одна людина з Житомирської області померла. Ще 4 випадки зареєстровано в Чернівецькій області. Окрім того, 9 зразків біоматеріалу досліджують.
  • По всій території України оголосили 12 березня карантин на три тижні – до 3 квітня 2020 року.
  • Не працюватимуть навчальні заклади, не будуть проводити спортивні змагання за участі глядачів.
  • Українцям рекомендують працювати дистанційно, уникати людних місць та не виходити на вулицю без потреби.

Карантин в Україні через коронавірус що заборонено торгівля транспорт
Пропозиції Зеленського щодо заборон на період карантину в Україні / Інфографіка 24 каналу

Карантин в Україні
Прості правила, які можуть врятувати життя / Інфографіка 24 каналу