Крім цього, в ООН також підтримують і відновлення зв'язків з населенням непідконтрольних територій. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна розповіла постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Герчева.

Читайте також Реінтеграція ОРДЛО та кінець війни – можливі: як це зробити

Вона також відзначила, що конфлікт завдав сильного удару по Донецькій та Луганській областях. Це призвело до невтішних економічних перспектив, втрати роботи, бідності й соціальної ізоляції.

Відтак ПРООН готова й надалі сприяти розвитку місцевої економіки, зміцнювати соціальну згуртованість і підтримувати зусилля з відновлення миру.

Створення вільної економічної зони на Донбасі є цілком реальним, – Герчева

За її словами, ідея вільної економічної зони полягає в тому, щоб залучити інвесторів і створити робочі місця. Ця ініціатива могла б розв'язати проблему відсутності інвестицій. Зокрема, будуть запропоновані нові можливості для:

  • місцевих підприємців;
  • місцевих громад;
  • постачальників соціальних послуг, які наразі страждають від застарілої інфраструктури та нестачі фінансових ресурсів, щоб охопити всіх у цих регіонах і задовольнити їхні потреби.

Дафіна Герчева наголосила, що втілення цієї ініціативи є цілком реальним за певних передумов. Зокрема, потрібно забезпечити прозорість і підзвітність щодо залучення і виділення прямих іноземних чи вітчизняних інвестицій.

Державні органи повинні мати можливість ефективно працювати на місцях, забезпечуючи верховенство права, захищаючи права людини, забезпечуючи доступ до правосуддя та інформації і реагуючи на потреби місцевих громад,
– вважає вона.

Крім цього, на її думку, вкрай важливо відновлювати зв'язки з населенням непідконтрольних уряду України територій.

Що таке вільна економічна зона?

Це частина території країни, де діють особливі митні й податкові правила. Насамперед мовиться про пільги для бізнесу, зокрема податкові.

Вільна економічна зона має зацікавити інвестора вкладати гроші в певний регіон. Крім цього, створення ВЕЗ має сприяти збільшенню експорту товарів і послуг, впровадженню нових технологій, більш раціональному використанню природних і трудових ресурсів.