Відповідну постанову Кабінет Міністрів ухвалив 14 травня. Згідно з нею, запроваджується граничний рівень торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального – 7 гривень за літр, а також бензину – 5 гривень за літр.

Читайте також Держрегулювання цін на пальне в Україні: до чого воно призведе

В Офісі Президента пройшла зустріч з представниками операторів ринку нафтопродуктів

В Офісі Президента зауважили, таке рішення було прийнято, щоб запобігти необґрунтованому зростанню цін на пальне в роздрібних мережах. За словами учасників зустрічі, це зумовлено:

  • подорожчанням сировини на світових ринках;
  • нелегальним ринком нафтопродуктів всередині країни;
  • системним ухиленням від сплати податків нафтопереробниками.

Внаслідок цього компанії, які працюють прозоро на ринку, програють конкуренцію за споживача менш доброчесним постачальникам пального.

Представники операторів ринку нафтопродуктів зазначили, що підтримують встановлення чесних і прозорих умов для роботи бізнесу. Водночас заступниця очільника ОП розповіла, що пріоритетом влади найближчим часом буде робота для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів. Адже через це бюджет недоотримує до 20 мільярдів гривень.

Юлія Свириденко додала, уряд і президент готові розглянути пропозиції представників ринку щодо кроків, які необхідно здійснити, аби позбавити Україну від нелегальних продавців нафтопродуктів.

Уряд ввів державне регулювання цін на пальне: що відомо

  • Кабінет Міністрів 14 травня 2021 року схвалив державне регулювання торговельної надбавки до середньої ціни пального. Відтак продавці палива повинні враховувати цю надбавку під час встановлення роздрібної ціни.
  • В уряді пояснили, що запровадили таке рішення тимчасово, лише на період карантину.
  • АЗС повинні встановлювати надбавку до середньої ціни пального – не більше ніж 7 гривень за літр дизельного пального, а також не більше ніж 5 гривень за літр бензину.
  • Європейська бізнес-асоціація виступила проти такого рішення, яке "неприйнятне в цивілізованій європейській країні". Мовляв, регулювання цін призведе до збитків для бізнесу і позначиться на надходженнях до бюджету.