З них – 12 небанківських фінансових установ та 52 юридичні особи без ліцензій на надання фінансових послуг. Тепер Нацбанк має 30 робочих днів, щоб розглянути кожен пакет документів.

До теми Зеленський підписав "колекторський закон", що забороняє погрожувати боржникам

Варто зауважити, що лише вказані у реєстрі компанії матимуть право продовжувати надавати послуги з врегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб.

Якщо ж після жовтня 2021 року в реєстрі колекторських компаній будуть відсутні відомості про юридичну особу, кредитодавець або новий кредитор будуть зобов'язані достроково розірвати з нею договір.

За результатами розгляду, Національний банк обов'язково повідомить кожного заявника про успішну реєстрацію або про відмову в реєстрації,
– заявили в пресслужбі НБУ.

Цікаво Українські банки каратимуть за "неетичне" вибивання боргів

Реєстрація колекторських компаній: що відомо

  • Вимога щодо реєстрації колекторських компаній з'явилася після введення 14 липня в дію закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості".
  • Це дозволить реформувати ринок колекторських послуг в Україні. Можливість працювати матимуть компанії із бездоганною діловою репутацією та прозорою структурою власності.
  • Основним методом діяльності колекторів залишаються телефонні дзвінки, але тепер вони не можуть турбувати боржників з 20:00 до 09:00.