В ефірі 24 каналу Железняк повідомив, що навіть якщо Володимир Зеленський запровадить нульову декларацію, то ефект буде менший, ніж в Індонезії.

Актуально Коли Рада розгляне бюджет: Гетманцев назвав попередню дату

Експерт зазначив, що він не бачив текст, який повинен внести президент, але здогадується, що це буде допрацьована перша версія. На початку роботи парламенту Гетманцев зареєстрував декларацію, але вона не була підтримана ні урядом, ні міжнародним імпортером.

Це звичайне правило роботи з громадянами: якщо вам вони не довіряють, то іти на якісь угоди з державою будуть не дуже охоче,
– зауважив Железняк.

Заступник Гетманцева навів приклад Індонезії, де ситуація – схожа з Україною. Там 1% населення володіє практично 50% активів, які є у державі. За 9 місяців до програми приєдналися майже мільйон індонезійців і задекларували 366 мільярдів доларів. Це 40% ВВП країни. Депутат фракції "Голос" ствердив, що якщо "ми зберемо у державний бюджет хоча б 1 мільярд доларів, то це буде великий позитив".

За словами Железняка, коли відсутня довіра до держави або віра в те, що уряд довго перебуватиме при владі, то люди не ідуть на амністію капіталів. "Більшість країн, які провалили цю амністію, стикнулися з браком довіри до податкових органів і до самої влади", – зауважив експерт.

В реаліях України: ті, хто не платив – і не платитимуть, а ті, хто платив – заплатять ще більше. Чи потрібно робити цю амністію? Так, потрібно. Але очікувати від неї економічного дива – дуже оптимістично,
– додав депутат.

Законопроєкт про нульову декларацію: що відомо

  • 25 вересня 2020 року очільник комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Володимир Зеленський внесе в парламент законопроєкт про податкову амністію. Це повинно статися вже найближчими днями.
  • Податкова амністія – це можливість для громадян сплатити податки з доходів, з яких раніше такі податки не сплачувались, і вже сплили встановлені законодавством терміни платежів.
  • Завдання податкової амністії: дати можливість людям вийти з тіні перед впровадженням автоматичного обміну податковою інформацією; залучити гроші в економіку та у бюджет.