На сьогодні кожен українець вже заборгував іноземним кредиторам понад $1,6 тис. Але це ще не межа.

У МВФ спрогнозували зростання зовнішнього боргу України за підсумками року до 102,2% ВВП. У 2015 році ця тенденція збережеться, і рівень зовнішньої заборгованості сягне 106,4% ВВП.

Україна повинна повністю погасити всі внутрішні та зовнішні позики через 26 років, в 2040 році. Згідно з графіком Мінфіну, найбільше навантаження - 75% платежів, припадає на перші 5 років - з 2014 по 2018 роки. Та у відомстві запевняють, що тримають ситуацію під контролем.

Інвестиції в Україні зараз фактично на нулі. За офіційними даними, станом на початок третього кварталу обсяг прямих іноземних вливань в економіку склав 50 мільярдів доларів. Ніхто не хоче вкладати в країну, де йде війна та постійно змінюються правила гри для бізнесу, кажуть фахівці.

Фахівці радять спробувати свої сили на міжнародному валютному ринку. Навіть не володіючи спеціальними знаннями та навичками.

Інвестувати можна в ПАММ-рахунки. зробити це дуже просто. Крім того, на відміну від традиційного довірчого управління, де мінімальна сума вкладень становить десятки тисяч доларів, поріг мінімальних вкладень в ПАММ-рахунки зазвичай не перевищує ста доларів, що робить їх доступними широкому колу інвесторів.