У першому кварталі 2014 року вартісний обсяг торгівлі товарами між країнами Митного союзу у річному вираженні скоротився на 12,6%. Про це свідчать дані Євразійської економічної комісії.

Взаємна торгівля між Росією, Казахстаном і Білоруссю просіла більше, ніж з іншими країнами (на 2,1%). При цьому темпи її падіння виявилися на 5,5% вищими, ніж у першому кварталі 2013 р.

З моменту запуску в липні 2011 р. єдиного митного простору, який передбачав зняття більшості митних бар'єрів та уніфікацію торговельних правил, бурхливе зростання товарообігу між країнами МС спостерігалося лише у першому кварталі 2012 р. - на 21%. Однак після цього зростання було компенсоване майже дворічним падінням. У порівнянні з першим кварталом 2011 р. обсяг взаємної торгівлі в аналогічному періоді 2014 р. скоротився на 0,03%.

Згідно зі статистичними даними Євразійської економічної комісії, у першому кварталі росли лише взаємні поставки між Білоруссю і Казахстаном - на 12,8%. Проте їх частка в загальній торгівлі всередині МС становила всього 1,5%. Торгівля між Казахстаном і РФ просіла на 13%, а РФ і Білорусі - на 7,3%.

Чиновники в комісії пояснюють таку динаміку зниженням цін на нафту, підвищенням енергоефективності та локалізацією машинобудування в Казахстані.