Як повідомляє UBR, більшість віддає перевагу зустрічі Нового року не у власних помешканнях, а за межами рідного міста, щоправда, на відміну від європейців, українці обирають орендовані квартири та будинки, а не готелі та хостели.

Читайте також: На новорічні та різдвяні свята українці відпочиватимуть на день менше

Зауважимо, що найпопулярнішими напрямками для зустрічі Нового року серед жителів України є Київ, Львів, Одеса та гірськолижні курорти на Заході України.

"Найбільшою популярністю користуються квартири в центрі міста поблизу популярних туристичних локацій. Тому спальні райони попитом серед мандрівників не користуються. Вони скоріше віддадуть перевагу житлу в центрі за 50-70 доларів за добу", – переконує голова комітету Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас.

За словами експертів, подбати про проживання на новорічні свята варто вже зараз, оскільки станом на початок листопада, більше половини будинків і квартир за адекватними цінами вже заброньовано.

До прикладу, як повідомляє Dobovo.com, на новорічну ніч в Києві вже зайнято 73% квартир, у Львові – 97%, а в Одесі – 81%.

"Бронювати квартиру на Новий рік краще заздалегідь – за 2-3 місяці, але, якщо цей момент втрачено, тоді краще дочекатися останніх чисел грудня, так як напередодні свята багато власників будуть знижувати ціни на квартири, якщо на них буде маленький попит. Але це працює тільки в разі Києва та Одеси", – підкреслює співзасновник і операційний директор ресурсу Дмитро Малахов.

Також у матеріалі зазначається, що чим менше часу залишається до Нового року, тим швидше ростуть ціни на житло – у високий сезон квартири та будинки є удвічі дорожчими, аніж зазвичай. Щоправда, ті ж хостели завжди можна знайти, починаючи від 100 гривень за добу.

У новорічну ніч ціни у всіх містах будуть залежати від декількох умов, а саме: віку орендаря, кількості людей, запланованого заходу (просто пожити, влаштувати свято або організувати вечірку) та страхового депозиту за майно. За оренди на 3-5 днів новорічного періоду, ціна буде нижчою, а за оренди тільки на одну ніч з 31 грудня проти 1 січня вартість може бути завищеною удвічі порівняно з періодами на 3-5 днів,
– каже адміністратор сайту Svitrent.com Ольга.

До слова, у Києві середня вартість квартири в центрі біля метро обійдеться приблизно в 1-1,5 тисячі гривень за добу, однак власники житла зазвичай не здають на свята свої квартири і будинки менш, ніж на 2-3 дні.

Читайте також: Головна ялинка України: стало відомо, коли зелену красуню встановлять у Києві

Щодо Одеси, то тут за оренду житла недалеко від моря на новорічні свята доведеться викласти близько 800 гривень за добу добу, але варто взяти до уваги, що у "Південній Пальмірі" апартаменти бронюються ще активніше, ніж в столиці.

У Львові ж, який цього року є дуже популярним, вартість оренди квартир на новорічні свята стартує від 2 тисяч гривень за добу, що своє чергою є навіть вищою, аніж у Києві.

"Для Львова цей період – високий сезон. Квартира, ціною 600 гривень, на новорічну ніч коштуватимуть 2500 гривень. Середньої націнки немає, оскільки кожен власник сам вирішує, на скільки йому потрібно збільшити ціну, щоб квартира здалася. Варто відзначити, що багато власників не хочуть здавати квартири лише на добу, тому краще бронювати на кілька днів", – зауважив Дмитро Малахов.

Недешево обійдеться цього року і лижний відпочинок. Наприклад, на Буковелі найдешевше житло обійдеться у щонайменше 2 тисячі гривень за добу, щоправда вже за 20 кілометрів від лижних трас можна без зусиль відшукати пристойний котедж за 900 гривень за добу з людини.

Додамо, що ріелтори дуже рідко працюють в сфері подобової оренди житла, тому легше та дешевше буде звернутися до популярних сайтів з онлайн-оголошеннями.