Як свідчать дані Національного банку України, які держрегулятор оприлюднив на своєму офіційному сайті, за 12 місяців 2019 року українські банки отримали 59,6 мільярда гривень чистого прибутку. Це у 2,7 рази більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Тоді банки отримали 22,3 мільярда гривень чистого прибутку.

Зверніть увагу! Україна залучила 1,25 мільярда євро за найдешевшими в історії ставками: що це означає

Крім того, за даними НБУ, за січень – грудень 2019 року доходи українських банків зросли на 19,5% до 244,4 мільярда гривень. Водночас зросли і їхні витрати – на 1,4% до 184,8 мільярда гривень. Крім того, банки вдвічі скоротили відрахування в резерви – з 23,8 мільярда гривень до 11,8 мільярда гривень.

За словами першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, саме завдяки останньому та високій операційній ефективності банків вдалося продемонструвати позитивний фінансовий результат.

Найбільше банкам дали:

  • процентні доходи – 154,3 мільярда гривень,
  • комісійні доходи – 62,1 мільярда гривень,
  • результат від переоцінки угод купівлі-продажу – 16,2 мільярда гривень.

Витрати банків у 2019 році склали 184,8 мільярда гривень, зокрема процентні витрати – 74, мільярда гривень, загальні адміністративні витрати – 62,9 мільярда гривень.

Зменшилась і кількість збиткових банків – з тринадцяти у 2018-му до шести у 2019 роцы. Лідером за прибутками – є державний "Приватбанк". Ця установа у 2019 році заробила 32 мільярди гривень.

Рожкова додала, що українські банки не завжди демонструватимуть такі показники.

Завдяки сповільненню інфляції процентні ставки знижуватимуться, а отже і знижуватиметься процентна маржа (різниця між прибутками та витратами – 24 канал) банків. Крім того, стрімкий розвиток технологій та небанківського сектору, стандарти розкриття інформації споживачам сприятимуть посиленню конкуренції і вимагатимуть від банків більш виваженого підходу до формування ціни на продукти,
– пояснила вона.

Але це, за її словами, не скасовує той факт, що банківський сектор сьогодні перебуває у відмінному стані.

Цікаво! НБУ дозволив іноземним банкам торгувати гривнею за межами України: що зміниться