Кому в травні знову звертатися по субсидію

Не потрібно: усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку. Їм у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. І видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Важливо: В Україні хочуть змінити критерії нарахування субсидій

Потрібно повторно звернутися із Заявою та Декларацією про доходи:

- тим, чиї справи розглядала Комісія;
- орендарям житла;
- внутрішньо переміщеним особам;
- родинам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.
- сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
- сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

Що чекає на комунальних боржників

Як повідомлялось раніше, якщо борг за комунальні послуги сягнув 340 гривень, то субсидію забирають. Повернути її можна, якщо розрахуватися з боргами, зробити реструктуризацію чи піти із заявою до суду.

З травня є ще один спосіб: тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Для цього обов’язково потрібно у травні подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

Але якщо станом на травень не маєте простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто за березень, то можете бути спокійні: борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні. Та все ж її варто погасити.

А після погашення боргів або укладення договору реструктуризації споживач так само зможе звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту, і претендувати на субсидію.

Читайте також: "Сумнівні" борги за газ: як це вплине на субсидію

Правила нарахування

Щодо правил нарахування, то тепер під час розрахунку субсидії враховуватимуть лише обсяги спожитого газу за місяць без додаткових нарахувань постачальника (за приведення до так званих стандартних умов). Як пояснює директор департаменту Мінсоцполітики Віталій Музиченко, зараз облгазам нараховують певні суми, і це є не зовсім законним та ці нарахування не відповідають встановленим урядом показникам. Ці нарахування не вважатимуться боргом.

Крім того, не рахуватиметься як заборгованість та, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Для оформлення субсидій від травня братимуть доходи за третій-четвертий квартал 2018 року. Подати заповнені документи можна навіть поштовим листом чи е-мейлом. А потім варто лише прийти та підписати документи. Оформити субсидію можна і не виходячи з дому, але для цього потрібно мати електронний підпис. Отримати його можна самостійно протягом кількох хвилин.

У березні 2019 року монетизовані субсидії отримав щонайменше один мільйон пенсіонерів на суму у 1,9 мільярд гривень. Максимальний середній розмір субсидій зафіксовано у Чернігівській області, а мінімальний – на Донеччині.

Як нараховуватимуть субсидії, дивіться інфографіку:
Як нараховуватимуть субсидії із 1 травня – інфографіка
Як нараховуватимуть субсидії із 1 травня – інфографіка

Що таке субсидія? Це цільова та раніше безготівкова допомога для сім'ї на відшкодування витрат за оплату комунальних послуг. Щоб оформити субсидію, необхідно звернутися до Управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Для оформлення потрібно: заява на отримання пільг, паспорт громадянина України, декларація про доходи та витрати.