Національна комісія регулювання енергетики з червня підвищує вартість електроенергії для населення на 10-40%, залежно від обсягів споживання. Про це йдеться у повідомленні НКРЕ.

Як зазначається, станом на 1 травня 2014 року населення оплачувало лише 24% фактичних витрат на виробництво, передачу та постачання електричної енергії, а різницю між тарифами для населення та їхнім економічно обгрунтованим рівнем покривали інші непобутові споживачі. Зокрема - бюджетні організації, сільськогосподарські виробники, промислові споживачі.

Згідно з повідомленням, запропоноване підвищення тарифів на електроенергію для населення призведе до збільшення місячних витрат на оплату електроенергії кожним споживачем у таких розмірах: за умови споживання на місяць 50 кВт-година - на 1 гривню; 100 кВт-година - на 3 гривні; 150 кВт-година - 4 гривні; 300 кВт-година - на 12 гривень; 500 кВт-година - на 23 гривні; 800 кВт-година - на 40 гривень; 1000 кВт-год - на 116 гривень.

В повідомленні також наголошується, що постанова НКРЕ №749 передбачає захист найбільш вразливих верств населення. Так, тариф для населення, яке споживає до 150 кВт-година електроенергії на місяць і тариф для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії збільшується лише на 10%.