Таку точку зору в інтерв'ю грецьким ЗМІ висловив радник міністра фінансів ФРН Вольфганга Шойбле - Клеменс Фуест, передає Reuters.

Насамперед йдеться про програму участі приватного сектора (PSI) в реструктуризації суверенних боргів Греції ("добровільне" списання інвесторами частини заборгованості), яка повинна привести до зниження відношення держборгу до ВВП країни до 120% до 2020 року з поточних 160%, і є основним елементом стратегії "порятунку" Афін в рамках другої програми екстреної допомоги обсягом 130 мільярдів євро.

Учений-фінансист Фуест заявив, що 50-відсоткове "пробачення" грецького держборгу не зможе привести до помітного зниження боргового навантаження країни. "Такого списання не достатньо", - вважає Фуест, додавши, що цифра повинна бути вище. "На мою думку, фактично Греція вже оголосила дефолт. Було б краще чесно зізнатися, що країна не здатна розплатитися за борговими зобов'язаннями", - сказав експерт.

Крім того, Фуест попередив, PSI слід розглядати лише як "допоміжний інструмент". За його словами, сама по собі PSI не здатна допомогти Греції, поки країна не почне реформувати економіку.

Водночас Фуест не виключив, що, можливо, Греції доведеться вийти з валютного блоку. При цьому фінансист сподівається, що цього все ж не відбудеться.