Рішення про виключення Новинського та Кісельова з санкційного списку можна побачити у постанові уряду РФ, підписаної 20 квітня. Вона опублікована на офіційному порталі правової інформації Росії.

Про Новинського є й у цьому матеріалі Показова доброчинність: як політики піаряться на боротьбі з COVID-19

Обидва бізнесмени потрапили під другу хвилю російських санкцій – у кінці грудня 2018 року (перша була невдовзі перед цим – у листопаді).

Про які російські санкції мовиться

Росія запровадила санкції проти великої групи українських фізичних і юридичних осіб через "недружні дії України" – фактично, у відповідь на українські санкції проти росіян, причетних до агресії РФ проти України.

Що саме передбачали санкції Росії проти українців

 • До юридичних і фізичних осіб, які потрапили у санкційний список, застосували обмеження: їм заблокували безготівкові рахунки, цінні папери та майно на території Російської Федерації.
 • Також для цих осіб діє заборона виводити з Росії капітали.

Чому під російські санкції потрапили проросійські політики та бізнесмени

До російських санкційних списків, крім проукраїнських діячів, потрапила й група громадян України відносно чи й відверто проросійського спрямування.

Як писали у "Радіо Свобода", в Україні це бачили як операцію прикриття: себто, внесенням до списку таких людей Росія "прикривала агентів впливу Москви в Україні".

Зверніть увагу й на таке Санкції проти Росії: чи можливе скасування на тлі пандемії

Коротко про Вадима Новинського

 • Вадим Новинський – позафракційний народний депутат ВРУ IX скликання. Він є членом партії "Опозиційний блок", яка за одномандатним округом до Ради не пройшла.
 • Депутату належать 23,76% акцій гірничо-металургійної компанії "Метінвест" (решта акцій належать Рінату Ахметову). Але має він і багато інших активів – наприклад, ПрАТ "Смарт-холдинг" і збудована навколо нього група компаній.
 • Новинський родом із Росії – громадянство України отримав у 2012 році від Януковича. На той час був активним членом "Партії регіонів".
 • Також політик відомий активною позицією щодо підтримки (серед іншого й фінансової) українського підрозділу Російської православної церкви – УПЦ Московського патріархату.

Що цікаво, саме ця близькість до УПЦ МП, ймовірно, призвела до позитивного тесту на коронавірус у Вадима Новинського:

Що відомо про Андрія Кісельова

 • Андрій Кісельов – бізнесмен, який є одним із двох кінцевих бенефіціарів (разом із Наталією Кісельовою) ТОВ "Укртрейд компані ЛТД".
 • Його також пов’язують із компанією ТОВ "УкрМет" – там він був записаний як комерційний директор до 2014 року. У 2014 підприємство було на 65-й позиції в рейтингу "Forbes – Україна".
 • У VIII скликанні Верховної Ради Кісельов був депутатом від "Опозиційного блоку".
 • Офіційно зареєстроване постійне місце проживання Кісельова – в нині окупованому Донецьку.
 • Що цікаво, Кісельов досі записаний як уповноважена особа Донецької міської організації всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молоді регіони", створеної свого часу "Партією регіонів".