У результаті, вірити в їхню інвестпривабливість у потенційних покупців акцій просто немає підстав. Як наголошують експерти, саме неналагоджені комунікації - ключова проблема українського фондового ринку.

"Пакети акцій сконцентровані в одних руках. Тобто ми маємо оптову структуру капіталу. Це по-перше. По-друге, ми маємо офшорну структуру власників. Тобто не схильних до розкриття інформації, а приховування всього-всього. Треба для тих, хто відкривається, для інвесторів, незалежно від того, на первинному ринку, чи при вторинному розміщенні, треба знижувати регуляторне й податкове навантаження", - вважає президент Асоціації "Фондове Партнерство" Ірина Заря.

Решта ж засобів підвищення ліквідності у руках самого бізнесу, констатують експерти фондового ринку. І для бажаючих залучити інвестиції першочерговою задачею вони ставлять європейські принципи прозорості та відкритості. Разом з тим, в очікуванні економічної кризи на покращення ситуації вже цього року розраховувати важко. Адже більшість компаній у цей час не ризикуватимуть з виходом на фондовий ринок.