Про це розповів експерт з енергетики Геннадій Рябцев у коментарі сайту "24".

Приєднати системи можна або шляхом повної інтеграції, або синхронізації. Для цього потрібно провести перелік заходів, які розробили фахівці "Укренерго",
– сказав експерт.

Він нагадав, що бажання приєднати Україну до європейської енергетичної системи сягає кінця 1990-х років. Тоді йшлося, що це слід зробити до 2004 року, але цього не вдалося зробити через брак коштів.

Читайте також: Україна може відмовитись від теплових та атомних електростанцій

За словами Рябцева, сьогодні в "Укренерго" є інвестиційний план, звідки брати кошти. Частково це будуть європейські інвестиції, кошти з прибутку "Укренерго" та інші джерела.

Ця угода відрізняється тим, що це не декларація про наміри, а вже конкретні речі, як саме енергосистему України приєднувати до європейської. Цьому передувала серйозна робота, аби у ній взяли участь усі зацікавлені сторони,
– заявив фахівець.

Крім того, експерт відзначив, що вже відбулися перші тестові випробування, які дозволили підвередити, що обидві системи можуть взаємодіяти. Програма енергетичної інтеграції займе не менше 5 років.

Нагадаємо, у Брюсселі пройшло успішне підписання угоди між "Укренерго" та європейським об'єднанням операторів систем передачі електроенергії ENTSO-E, що включає у себе чіткі умови приєднання до енергетичної системи Європи.