Кадрові перестановки в НБУ

Разом з тим Financial Times підкреслило, що чергові перестановки ще більше ускладнять переговори про позику з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Цікаво Прогноз курсу долара на тиждень: як рішення МВФ вплине на гривню

Нагадаємо, що 30 червня 2021 року в НБУ повним складом подав заяви на звільнення Департамент ліцензування. Згодом, до них приєднались очільник департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук та керівник департаменту супроводу кредитів Олег Новаковський.

У Нацбанку ж відзначили, що рішення про відставки є особистим вільним вибором. Детальніше про реакцію регулятора, читайте в іншому нашому матеріалі.

Кредит від МВФ

Також Шевченко заявляв у інтерв'ю виданню "Економічна правда", що вікно, доступне для затвердження кредиту, є не таким значним, як хотів би уряд. Однак, він вважає, що МВФ виділить Україні 3,2 мільярда доларів у 2021 році.

Україна отримає ще 2,7 мільярда доларів в результаті алокації спеціальних прав запозичення, які планують затвердити у серпні, вважає видання Financial Times.

Варто прочитати Дуже потрібні гроші: чи отримає Україна транш МВФ перед піковими виплатами боргу

Хто такий Кирило Шевченко

Кирило Шевченко – банкір, що був призначений головою НБУ 16 липня 2020 року. З 14 серпня 2020 року є членом Національної інвестиційної ради. Також був радником з травня по вересень 2009 року колишнього Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.