У Нацбанку повідомили, що компанії оштрафували через порушення закону щодо взаємодії зі споживачами під час стягування простроченої заборгованості.

Читайте також Страшний сон для колекторів: чому шантаж та блокування рахунків більше не спрацюють

Колекторів оштрафували через скарги споживачів

  • Мікрофінансова організація "ФК "Нові кредити" має сплатити 51 тисячу гривень штрафу за порушення етичної поведінки зі споживачами.
  • Максимальні штрафи отримали ТОВ "Кредитпромінвест" і ТОВ "ФК "Преміум Актив" – по два штрафи у розмірі 102 тисячі гривень кожен. Рішення зумовлене систематичністю та обсягом звернень громадян щодо неетичної поведінки під час врегулювання протермінованої заборгованості.

Крім того, "Кредитпромінвест" стала першою компанією, на яку наклали штраф за невиконання нового закону щодо етичної поведінки під час стягнення боргів.

Сама компанія не зареєстрована у НБУ як колектор. На її сайті також зазначено, що вона не є такою компанією. Однак, відповідно до даних сайту, фірма займається факторингом – тобто працює зі стягненням простроченої заборгованості на підставі відступлення права вимоги.

Колекторські компанії в Україні: що відомо

  • В Україні працюють понад 200 колекторських компаній, які займаються стягненням простроченої заборгованості.
  • У квітні 2021 року Володимир Зеленський підписав закон №1349-ІХ, який посилює захист боржників від шантажу зі сторони таких компаній.
  • Кредитодавці повинні інформувати споживачів у випадку залучення колекторської компанії або відступлення права вимоги новому кредитору.
  • Нацбанк також веде реєстр колекторських компаній.