Прибутки виросли на 40%

Шевченко розповів, що чистий сукупний прибуток банків за січень – серпень поточного року перевищує майже на 40% торішні показники за аналогічний проміжок часу. Це краще за результати у відповідні періоди понад десяти років поспіль, підкреслив у дописі очільник НБУ.

Зверніть увагу Європейські банки зберігають в офшорах 14% свого прибутку

Маємо переконливий фінансовий результат банківського сектору за підсумками 8 місяців — 45,6 мільярда гривень чистого прибутку,
– заявив Шевченко.

Завдяки чому стільки заробили

За словами банкіра, цьому сприяли швидке зростання операційних доходів та істотне скорочення резервування, банки й надалі нарощують кредитування бізнесу і населення.

Водночас зберігається позитивна динаміка залучень коштів клієнтів у національній валюті: приріст гривневих депозитних портфелів бізнесу та населення становив у річному вимірі +29% та +15% відповідно, відмітив Шевченко у дописі.

Найприбутковіший банк в Україні

  • Згідно з даними НБУ за результатами першого півріччя найприбутковішим банком в Україні був державний Приватбанк. Його прибуток – 11,6 мільярда гривень. Загалом за цей період банки заробили – 30,08 мільярдів гривень, детальніше про це – читайте тут.
  • За результатами І кварталу (січень – березень) 2021 року найприбутковішим був також Приватбанк, яка склала 2,4 мільярда гривень – 21,8% від прибутку усієї банківської системи в Україні.