"Біогаз по собівартості електроенергії приблизно на тому ж рівні в порівнянні з вітровою, гідроенергією, енергією з твердої біомаси", - запевняє директор науково-технічного центру "Біомаса" Георгій Гелетуха.

Як сподіваються експерти, дані розрахунки вплинуть на рішення як депутатів, так і Президента при розгляді нового законопроекту щодо зеленого тарифу на біогаз. Особливо в період, коли влада декларує курс на масштабне заміщення імпортного природного газу в національному енергобалансі.

"Не надати належної уваги тому напрямку тому виду енергії, який паралельно вирішує й цілий ряд екологічних проблем, я думаю, було би недалекоглядно", - каже президент енергетичного клубу “Q-club” Олександр Тодійчук.

Зазначимо, за розрахунками науковців, зелений тариф на біогаз дозволить скоротити окупність проектів у цій сфері втричі - до 5-7 років. А повноцінний розвиток галузі дозволить заміщувати в енергобалансі від 2 до 8 млрд. кубометрів природного газу щороку. При цьому, як порахували науковці, уже за декілька років електроенергія, вироблена з біогазу, за собівартістю зрівняється з традиційною.