Після продажу Нацбанком у вересні євро на суму 120 мільйонів та придбання 150 мільйонів доларів , частка цих валют у ЗВР регулятора скоротилася з 36,97% до 33,36% та зросла з 42,37% до 45,7% відповідно.

Микола Івченко вважає, що такі дії НБУ можна пояснити тим, що поточні цінові рівні євро на міжнародному ринку привабливі для його продажу, і поки немає упевненості в подальшій стабільності валюти. В той самий час долар США залишається стабільною валютою навіть в умовах кризи.

"Зараз в ЗВР чітко простежується тенденція збільшення ваги золота, австралійського долара, скорочення частки євро та стабільна частка долара США. Ймовірно, що найближчі кілька місяців НБУ буде і далі дотримуватися такої тактики. Тим не менш, у зв'язку з тривалою борговою кризою в Єврозоні та уповільненням світової економіки ЗВР НБУ до кінця року можуть скоротитися ще на 1,5 мільярда доларів", - заявив Микола Івченко.

До слова, Нацбанк після тримісячної перерви оголосив про відкритий продаж валюти на міжбанківському валютному ринку. На купівлю Центробанк виставив курс 7,99 грн/дол., на продаж - 8,05 грн/дол.