Як зазначено в офіційному повідомленні Нацбанку, оприлюдненому в четвер, 14 вересня, таке рішення зумовлено вищими, аніж очікувалось, темпами зростання цін на сирі продукти харчування та тютюнові вироби.

"Як і в попередні місяці, до цього призвели фактори з боку пропозиції – несприятливі погодні умови навесні поточного року зумовили здорожчання фруктів та овочів, а значні обсяги експорту м’ясної та молочної продукції – її здорожчання на внутрішньому ринку", – додали у фінрегуляторі.

Читайте також: У 2018 році українцям обіцяють ще вищі зарплати: назвали новий розмір мінімалки

Крім цін на харчування, на ріст інфляції також вплинуло зростання виробничих витрат – у тому числі зростання зарплат, що відобразилося у цінах на послуги.

Таким чином, вважають у фінрегуляторі, річний показник інфляції у 2017 році перевищить 9,1% (плановий прогноз, озвучений у липні).

В НБУ також відзначили, що після літнього зміцнення гривні до долара США національна валюта наприкінці серпня – на початку вересня дещо втратила в ціні. Таке явище у відомстві пояснили "тимчасовими й психологічними чинниками", а також впливом сезонних факторів.

Читайте також: Вище очікуваного, – в НБУ прокоментували й розкрили причини непрогнозованого росту інфляції