Про це йдеться на сторінці Нацбанку у Facebook.

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг" народні депутати ухвалили ще 20 вересня 2019 року, а 22 вересня його підписав президент.

Згідно з цим правовим актом державні органи отримують спеціальні повноваження з захисту прав споживачів фінансових послуг та визначення принципів захисту прав споживачів фінансових послуг. Цими державними органами є Національний банк, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Більше на цю тему: Як інвестувати гроші та не пошитися у дурні

Нацбанк повідомляє, що серед заходів з підвищення фінансової грамотності українців будуть:

  • дні фінансової грамотності у десяти містах
  • спеціальні навчальні заняття зі школярами та студентами вищих навчальних закладів
  • наукова конференція за участі Київської школи економіки для студентів та молодих дослідників на тему регулювання банківського сектору та монетарної політики
  • Ніч у Музеї грошей Національного банку.

Крім того, триватиме робота над перетворенням Музею грошей Національного банку у сучасний Освітньо-інформаційний центр, який поєднуватиме Музей грошей, Центр просвіти молоді та Центр компетенцій вчителів.

Як впроваджується фінансова грамотність в Україні?

У рейтингу фінансової грамотності населення, яке склало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Україна з Польщею займає останнє, 30-е місце. Саме тому Національний банк ще минулого року почав проводити політику з покращення фінансової грамотності серед українців.

У серпні 2019 року заступник міністра освіти та науки Вадим Карандій повідомив про те, що учні 9-х та 10-х класів отримають нові навчальні матеріали з фінансової грамотності. За словами заступника посібники враховують зміни в фінансовій галузі за останні 5 років.

Цього року, як заявляє Нацбанк, плани – ще масштабніші.

Читайте також: Уряд затвердив Стратегію розвитку фінансового сектору до 2025 року