Прямі іноземні інвестиції в статутні капітали російських компаній у 2018 році скоротилися: іноземні компанії вивели з Росії 22,4 мільярда доларів, а вклали лише 15,9. Тобто на 6,5 мільярда доларів менше – про це свідчить офіційно опублікований статистичний звіт Центрального банку РФ.

Читайте також: Путін в біді, – Süddeutsche Zeitung

Із 1997 року, коли ЦБ став публікувати таку статистику, це найгірший показник. Загалом російський Центробанк перевищення відтоку іноземних інвестицій над припливом зафіксував вперше з 2015 року. Експерти-економісти здебільшого пов'язують таку ситуацію з посиленням впливу антиросійських санкцій.

Ослаблення курсу рубля, російської валюти, загальну кризу в економіці країни бізнес раніше сприймав як можливість для нарощування своєї присутності на ринку і підвищення конкурентоспроможності своєї продукції. "Але зараз бачимо наслідки санкційних непорозумінь", – сказала в інтерв'ю РБК економіст Наталія Орлова.

Як Центробанк Росії підводить країну до прірви – читайте у матеріалі 24 каналу

Варто зазначити, що статистика ЦБ щодо іноземних інвестицій не зачіпає коштів, залучених через закордонні офшори російського походження. Тобто про обіг в економіці російських грошей, які "маскуються" під іноземні, мова не йде.