До таких належать пасажирські перевезення (зокрема, авіаперельоти) та ресторанний бізнес. Про це в ефірі 24 каналу розповів економічний експерт Тарас Козак.

Цікаво Чому гривня зміцнюється попри кризу: відповідь експерта

► Падіння ВВП

Він зазначив, що за перший квартал падіння ВВП України становило приблизно 1,5 % – і це доволі небагато. Поясненням цьому є те, що карантин зачепив лише два тижні першого кварталу – кінець березня.

"В квітні ж ситуація стала набагато гіршою. Наприклад, пасажирські перевезення впали на 98,5%, приблизно на такі ж величезні показники впали сфери громадського харчування, надання спортивних послуг", – пояснив Козак.

Він додав, що зараз багато сфер відновлюються і ситуація покращується, проте, як це буде виглядати в цифрах – сказати нелегко. За прогнозами економістів, за рік українська економіка впаде на 5 – 11%.

► Варіанти відновлення

Економічний експерт розповів про декілька варіантів відновлення після кризи:

  • Варіант V. Різке падіння і різке відновлення. За прогнозами економістів, цей варіант не дуже імовірний в Україні.
  • Варіант W. Якщо почнеться друга хвиля пандемії – це потягне за собою друге падіння.
  • Варіант L. Падіння і дуже повільне зростання.

"Я думаю, що в Україні буде щось подібне на латинську літеру U. Падіння і плавне зростання. Десь на початку наступного року ми приблизно з більшості галузей вийдемо на докризовий рівень", – запевнив Козак.

Важливо Уряд представив 10 ініціатив для відновлення економіки України: деталі

Також економічний експерт додав, що на докризовий рівень до початку 2021 року навряд зможуть вийти сфери пасажирських перевезень і громадського харчування.

Дивіться відео: Тарас Козак розповів про відновлення української економіки