Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Загалом, щоб дотриматися балансу, у цьому сезоні Україні необхідно знизити споживання газу на 20% у порівнянні з сезоном 2013-2014.

Читайте також: Зустріч ЄС-Росія-Україна з газового питання пройде 20 вересня в Берліні

Кабмін погодив поточний баланс газу, згідно з яким за осінньо-зимовий період 2014-2015 року українські споживачі використають близько 26 млрд кубометрів газу.

“З цього обсягу 10 млрд - газ, що видобувається в Україні. Ще близько 6 млрд куб. м, як очікується, буде забезпечено завдяки постачанню з Європи - зі Словаччини, Угорщини і Польщі. Решта (10 млрд куб. м газу) планується взяти з запасів у наших підземних сховищах газу”, - пише ZN.UA.


Як повідомив Коболєв, тенденція до скорочення споживання є: за перші вісім місяців (за підсумками січня-серпня) споживання газу в Україні вже зменшилося на 5 млрд кубометрів порівняно з минулим роком.

Скоротити 10% на рівні населення - цілком здійсненне завдання. Результат залежить від того, наскільки наші громадяни будуть готові поборотися за те, щоб вистояти цю зиму без російського газу,
- говорить глава "Нафтогазу".

Для промисловості виділено близько 6 млрд кубометрів газу.

До слова, країни Європейського Союзу за рахунок своїх власних ресурсів та альтернативних постачальників могли би обійтися без поставок газу з Російської Федерації упродовж дев'яти місяців.