Про це розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він наголосив, що перемовини з МВФ проводять майже кожного тижня.

Актуально Дискусії тривають: у МВФ чекають більшого прогресу від України, щоб надати транш

Чи буде нова програма

Шмигаль запевнив, що наразі влада не починала перемовини з МВФ щодо нової програми.

У нас поки що триває чинна програма, фактично у нас попереду 2 транші. Щодо всіх законодавчих питань – ми показали поступ і просунулися вперед,
– пояснив прем'єр-міністр.

Які питання цікавлять МВФ

За словами Шмигаля, ключовими питаннями для отримання траншу МВФ залишались:

  • боротьба з корупцією;
  • Національне антикорупційне бюро;
  • Національне агентство з питань запобігання корупції;
  • Вища рада правосуддя.

Залишилось ще декілька технічних питань, як запевнив прем'єр-міністр. Зокрема мовиться про макропоказники на 2022 – 2023 роки та бюджетна декларація.

Також обговорювали питання реформи Служби безпеки України щодо передачі повноважень економічних злочинів в Бюро економічної безпеки (БЕБ).

Цікаво Отримати транш від МВФ замало: експерти пояснили, де Україні взяти 24 мільярди

Що вже зробити в уряді

За словами Шмигаля, закон про БЕБ вже ухвалили. Також у першому читання прийняли закон про реформу СБУ. Він наголосив, що парламент проголосував за закон щодо розблокування великої приватизації.

Прем'єр-міністр запевнив, що закони про НАБУ та НАЗК повністю задовольняють партнерів. Документи вже чекають на розгляд у парламенті. Також за висновками Венеційської комісії, закон щодо ВРП задовільняє вимоги партнерів, його голосуватимуть на засіданні.

Як тільки будуть в другому читанні прийняті ці закони, ми виходимо на перемовини щодо тексту меморандуму на продовження співпраці і отримання траншу,
– заявив він.

Як підкреслив Шмигаль, парламент ухвалив закон щодо земельної реформи, а ще 1 вже готують до розгляду. "Це теж 2 ключові закони для макрофіну і для МВФ", – пояснив він.