У Росії пояснили, чому не дійшли згоди з країнами ОПЕК. Відповідну заяву зробив прессекретар "Роснефти" Михайло Леонтьєв, пише ТАСС.

Читайте також Найсильніший обвал з 1991 року: ціни на нафту впали на 30%

Усі обсяги нафти, які добували в результаті неодноразового продовження угоди ОПЕК, повністю і досить швидко заміщалися на світовому ринку обсягами американської сланцевої нафти,
– заявив Леонтьєв.

За його словами, крім США, є й інші країни, які перебувають "за периметром" угоди ОПЕК та готові нарощувати видобуток нафти. Тому Леонтьєв переконаний, що для Росії "ця угода просто позбавлена сенсу".

У Росії готові були продовжити домовленість, якщо її умови були б більш компромісними.

Але та пропозиція, яка була зроблена, не було партнерською. Партнерська угода завжди передбачає компроміс,
– додав прессекретар "Роснефти".

Чому зірвалася нафтова угода між ОПЕК та Росією

  • Країни ОПЕК на переговорах не змогли домовитися і продовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Чинна угода перестане діяти з 1 квітня. Після цього будь-які обмеження на видобуток нафти будуть зняті.
  • Внаслідок поширення по всьому світі коронавірусу попит на нафту впав. Росія ж відмовилася скорочувати виробництво нафти. А Саудівська Аравія ще більше загострила ситуацію. Як пояснюють експерти, королівство знизило ціни на постачання у квітні на 6 – 8 доларів. У Саудівській Аравії вдалися до цього, щоб повернути собі частку ринку та натиснути на Росію.

Як це вплинуло на економіку

  • У результаті того, що ОПЕК та Росія не домовилися ціни на нафту впали на 30%. Це найвідчутніший обвал цін, починаючи з 1991 року.
  • Крім того, курс рубля до долара різко впав. Станом на 9:00 ранку за московським часом долар на форекс-ринку коштував 73,04 рубля. Євро дійшло до позначки 83, 13 рубля;
  • торги на S&P 500 довелося зупинити після падіння на 5%;
  • ф'ючерси Dow знизилися на 4,9%, Nasdaq Composite – на 4,8%;
  • Гонконзька біржа просіла на 3,5%, Південнокорейська – на 4%, Шанхайська – на 2,5%;
  • в Австралії індекс S&P/ASX 200 знизився на рекордні за 11 років 6,3%.