Відповідна заява з'явилася на офіційному сайті компанії. У ній йдеться про те, що тарифи на газ і опалення для українців не зміняться.

Читайте також Україна зібрала необхідні 15 мільярдів до бюджету: що далі

Змін у платіжках українці не побачать

У "Нафтогазі" нагадали про законопроєкт, ухвалений 10 травня 2022 року Кабміном. У ньому якраз йдеться про врегулювання цін на газ під час воєнного стану.

Зокрема у ньому передбачений мораторій на підвищення цін. Відповідно, не зростатиме ані вартість самого природного газу, ані тарифи на супутні послуги, наприклад, опалення.

Крім того, у підприємстві наголосили на маніпуляції, яка поширюється деякими виданнями. У ній, власне, наголошується на тому, що "в Україні ціна на опалення буде підвищена втричі". Компанія зазначає, що дійсно "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" встановила нові ціни на природний газ. Але це аж ніяк не вплине на те, що українці побачать у своїх платіжках.

Цей же законопроєкт, ухвалений Кабміном 10 травня, передбачає стримування тарифів на газ і опалення. Це відбуватиметься шляхом використання частини коштів, які надають нашій державі партнери.

Цими коштами буде компенсовано різницю між економічно обґрунтованими та поточними тарифами, зокрема для ТКЕ (підприємствами теплокомуненерго – 24 канал),
– йдеться у заяві "Нафтогазу".

Крім того, завдяки цьому механізму ТКЕ матимуть можливість розраховуватися за газ з "Нафтогазом" за новими цінами. А ще зможуть віддати прострочені борги.

Тим часом Європа продовжує купувати газ у Росії

Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк наголосив на тому, що Європа продовжує фінансувати війну Росії проти України. Це стається тому, що країна-агресорка щоденно отримує мільярд євро за нафту та газ, придбану у неї. І саме це в тому числі дозволяє Росії щоденно вбивати дітей, ґвалтувати жінок, а також руйнувати українські міста.

Зауважимо, що в Європі продовжують блокувати питання нафтового ембарго. Відповідне рішення повинні підтримати всі країни, які є членами Євросоюзу. І саме на цьому хоче нажитися Угорщина. Вона за свій голос вимагає від 15 до 18 мільярдів євро. Буцімто ця сума необхідна країні, щоб змінити постачальника нафти.

Варте уваги – економіст Шеремета розповів, скільки років знадобиться Україні для відбудови: дивіться відео