Керівництво компанії вже обговорює з європейськими компаніями можливість надання доступу до українських підземних сховищ газу для зберігання власного ресурсу. Про це заявив заступник голови правління компанії Вадим Чупрун.

За його словами, наразі "Нафтогаз" обговорює можливість оренди з німецькою компанією, яка виявила цікавість до ПСГ і назвала свої умови можливої співпраці. Правда, чиновник відмовився уточнити, про якого потенційного партнера йде мова.

Втім експерти підкреслюють, ринок має працювати прозоро, інакше співпраці не буде.

“Для цього треба, щоби зберігання було прозорим. Щоби компанії чітко знали, який обсяг газу знаходиться у сховищах, не тільки власний, але й інших користувачів. Відповідно, необхідно розуміти, що не буде конфлікту при використанні цього газу. Необхідно розуміти виробничі можливості з підйому і закачки цього газу. Тобто, є багато таких питань, які мають бути вирішені на організаційному і технічному рівні”, - каже експерт з енергетики Олександр Нарбут.

Як відомо, Україна має 13 сховищ, загальною активною ємністю понад 31 млрд кубометрів газу. 12 сховищ і систему магістральних газопроводів експлуатує “Укртрансгаз”, ще одне сховище – “Чорноморнафтогаз”, 100% акцій якого належить НАК.