Про це заявив заступник голови правління "Київгаз" Юрій Лебедєв в інтерв'ю порталу "Киеввласть".

При прямих поставках газу від НАК "Нафтогаз України" абонент-боржник буде отримувати письмове повідомлення з вимогою самостійно припинити споживання природного газу. Якщо абонент продовжить споживати газ, то фактично спожитий обсяг буде враховуватися з промислової ціною з коефіцієнтом 2. Наприклад, в травні 2017 така ціна становила 18,24 грн замість 6.95 грн за 1 метр кубічний.

У Києві близько 30% абонентів не вносять плату за послуги газопостачання у встановлені законодавством терміни. При розрахунках з облгаззбутах до боржників не застосовуються штрафні санкції і не нараховується пеня, а навпаки надається можливість провести реструктуризацію боргу. Недостача коштів же компенсується за рахунок відповідного оператора газорозподільних мереж – в даному випадку ПАТ "Київгаз".

Експерт пояснює, що обов'язки, покладені на постачальників, будуть просто передоручені, а з боржниками по всій Україні почнуть працювати колектори.

"Фактично, пропонуючи це нововведення, НАК під благим приводом чистоти ринку і боротьби з посередниками пропонує схему "купи, продай, перепродай", але мовчить про те, що ця гра приведе до значного подорожчання газу для боржників", – вважає Лебедєв.

Нагадаємо, нещодавно комерційний директора НАК "Нафтогаз України" оприлюднив наміри компанії продавати газ населенню безпосередньо.