Усі кошти "Нафтогаз" мав сплатити у рахунок прибутків, отриманих від своєї діяльності у 2019 році, зазначається в указі на сайті Кабміну.

Цікаво: Скільки українцям обійшовся 1 нардеп у 2019 році: інфографіка

Акціонерне товариство НАК "Нафтогаз України" не пізніше 27 грудня 2019 року повинне спрямувати частину чистого прибутку за дев'ять місяців 2019 року у сумі 8,5 мільярда гривень на виплату дивідендів до державного бюджету,
– наголошується в указі.

Згодом голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв наголосив, що вони є соціально відповідальною компанією, яка несе відповідальність перед своїм кінцевим власником – народом України.

"Одразу після ухвалення рішення Кабміну, ми перерахували державі 8,5 мільярда дивідендів та 4,5 мільярда гривень інших податкових платежів. Всього за грудень ми забезпечили надходження до держбюджету близько 20 мільярдів", – зазначив Коболєв.

Він також зауважив, що від початку року "Нафтогаз" перерахував до державного бюджету 116,8 мільярда гривень і забезпечив йому найбільшу частку надходжень. За його словами, приблизно кожна сьома гривня в державному бюджеті – результат роботи групи НАК "Нафтогаз".

Чому "Нафтогаз" має сплатити таку величезну суму держбюджету?Група "Нафтогаз України" є найбільшою національною компанією України. Оскільки компанія є національною, свій чистий прибуток вона сплачує державі.

Саме "Нафтогаз" є найбільшим платником податків в Україні. Лише протягом 2018 року "Нафтогаз" сплатив до держбюджету 137 мільярдів гривень податків та дивідендів, що склало близько 15% загальних надходжень бюджету.