Ціна нафтових ф'ючерсів Brent та WTI

  • Вартість листопадових ф'ючерсів на Brent на біржі ICE Futures – 79,08 доларів за барель, що на 99 центів, або 1,27% вище за ціну на час закриття попередньої сесії.

Читайте також На Одещині пробурили нафтову свердловину: хочуть створити й десятки інших

  • Ціна ф'ючерсів на WTI на листопад на нью-йоркській біржі NYMEX зросла на 98 центів, або на 1,32% – до 74,96 долара за барель.

Слабка пропозиція та зростання попиту

Нафтовий ринок зростає п'яту сесію поспіль, підтримку котируванням надають побоювання з приводу пропозиції на тлі зростання попиту в низці регіонів світу в умовах ослаблення обмежень, пов'язаних із пандемією коронавірусу. Зверніть увагу, що за останні 12 місяців котирування додали понад 80%.

Брак пропозиції як і раніше пов'язаний із запасами в усіх регіонах. Зростання цін на газ також сприяє зростанню цін на нафту, оскільки "чорне золото" стає більш привабливим для виробників електроенергії,
– йдеться в повідомленні ANZ Research.

Члени Організації країн-експортерів нафти постали перед труднощами при збільшенні видобутку під час зосередження на відновленні попиту. Вся річ у тому, що через пандемію зберігається недостатнє інвестування або затримки в технічному обслуговуванні.

Продаж держзапасів нафти у Китаї

Перший публічний продаж у Китаї державних запасів нафти навряд чи сприяв збільшенню прибутку, оскільки PetroChina та Hengli Petrochemical купили чотири вантажі загальним обсягом близько 4,43 мільйона барелів.

Зверніть увагу Глобальна енергетична криза: нафта подорожчала до максимуму з 2018 року

Зміна цін на нафту: останні новини

  • 1 вересня країни-члени ОПЕК та інші виробники, включаючи Росію (група ОПЕК+), домовилися продовжити політику поетапної відмови від рекордних скорочень видобутку, додаючи на ринок 400 тисяч барелів на добу щомісяця.
  • 6 вересня Саудівська Аравія вирішила знизити офіційні відпускні ціни (OSP) на нафту для покупців з Азії та країн Середземномор'я, через що ціна сировини почала знижуватись.
  • 20 вересня ціна нафти продовжила падати на тлі зміцнення долару та засідання Федеральної резервної системи США.