Країнам ЄС потрібно заборонити транспортування російської нафти під своїми прапорами

Економіст та радник президента України Олег Устенко переконаний, що поряд з ембарго вкрай важливо погодити заборону на транспортування російської нафти до третіх країн суднами під прапорами держав-членів Євросоюзу.

Цікаво Страховка для криптотрейдера: що таке опціони та як на них заробити

Однак щодо цього також тривають суперечки. Зокрема, таку пропозицію Європейської комісії не схвалили Греція, Мальта та Кіпр. Країни аргументують це занепокоєнням про власних судновласників, які, ймовірно, не впораються з конкуренцією, через що зазнає збитків економіка.

За підрахунками спеціалістів групи захисту клімату Global Witness, судна, якими володіють або керують у Греції, Мальті та Кіпрі, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вивезли з портів країни-агресорки щонайменше 150 мільйонів барелів нафти.

Ба більше, у квітні грецькі судновласники активізували постачання російської нафти. На їхню частку припадало 76 із загальної кількості у 190 танкерів, які доставляли нафту чи нафтопродукти з головних портів Росії. Для порівняння, у квітні минулого року доля танкерів з Греції була суттєво меншою – 30 зі 172. Про це йдеться у звіті видання Lloyd's List.

Росія отримує від продажу нафти 1 мільярд доларів щодня, – Устенко

За словами Олега Устенка, щоденні прибутки країни-агресорки, отримані лише від продажу нафти, складають приблизно 1 мільярд доларів. А у 2021 році Росія отримала від продажу нафти та газу 45 відсотків надходжень до бюджету.

"Ви можете собі уявити, скільки ракет і бомб вони можуть купити, щоб бомбардувати наші міста, вбивати наших громадян, ґвалтувати наших жінок", – зауважив радник президента.

Саме тому постачання та використання російської нафти надзвичайно важливо припинити якомога швидше. Іноземні судна відіграють величезну роль у спроможності Росії перевозити нафту, а отже цю можливість необідно заблокувати негайно.

Політики в ЄС говорять про гроші, а ми – про життя,
– влучно підсумував Устенко.

Дивіться також: Угорщині треба буде визначатися, – Чаленко