Про це сьогодні на засіданні парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції заявив директор Антикорупційного бюро Артем Ситник.

На сьогоднішній день отримано економічний звіт фахівців про безпідставне застосування формули ... Щоб прийняти остаточне рішення, потрібна експертиза,
– сказав він.

Як відомо, НАБУ підозрює членів НКРЕКУ в змові в інтересах енергогенеруючих компаній при затвердженні формули "Роттердам +".

З подачі ДТЕК у 2016-му році Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановила складну розрахункову вартість енергетичного вугілля для українських теплових електростанцій. За формулою, яка отримала славнозвісну назву "Роттердам+", вугілля коштувало стільки, наче його видобували не в українській шахті, а в Австралії чи ЮАР.

Раніше журналісти неоднарозово наголошували: через цю "формулу" вже третій рік кожен з нас платить за електроенергію стільки, начебто вугілля для її виробництва придбано на міжнародній біржі у Ротердамі і привезено звідти. Однак, вугілля на теплові електростанції, 70% яких контролює Рінат Ахметов, і далі завозиться з окупованих територій.