Міністр фінансів США Стівен Мнучин наголосив, що антиросійські санкції США – важливий інструмент, який має на меті змінити поведінку Росії.

Читайте також: Як повернути окупований Крим Україні: відповідь екс-посла США

Санкції – дуже важливий інструмент. Я вважаю, що ми дуже ефективно використали їх проти Росії, ми продовжимо використовувати їх проти Росії у зв'язку з її неналежним поводженням, щоб змінити цю поведінку,
– сказав він.

Водночас, президент Фінляндії Саулі Нііністьо на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним наголосив, що Москва сама винна в тому, що проти неї після анексії Криму ввели санкції.

"Санкції було введено через російські дії. Якщо позиція не зміниться, санкції залишаться. Це просто", – заявив Нііністьо.

Водночас фінський президент додав, що його країна має намір під час свого головування в Євросоюзі вести з Росією діалог, адже з сусідами варто підтримувати настільки хороші відносини, наскільки це можливо.

Яких збитків зазнала Росія через санкції Заходу? Російська Федерація незаконно анексувала Крим 5 років тому. Україна і світова спільнота не визнали окупацію півострова і запровадили жорсткі санкції проти Кремля. Через це РФ втратила понад 150 мільярдів доларів та 10% свого внутрішнього валового продукту.

Таке економічне становище найбільше позначилося на простих росіянах. Їхні доходи ледь перевищують 30 тисяч рублів (460 доларів) на місяць. В окупованому Криму ситуація ще гірша – доходи місцевих жителів становлять 22 тисяч рублів.