Дизайнер Богдан Гдаль зазначив, що мова йде про кириличну версію шрифту Bickham Script Pro 3, який розробили дизайнери Adobe. Версію цього шрифту випустили лише у 2016 році.

До слова: Як часто в Україні підробляють гроші і які саме: цікаві дані

До цього часу в інтернеті поширювались "піратські", тобто, неофіційні версії цього шрифту. Одну з них і використали у Національному банку. Цим шрифтом написані слова "Одна тисяча гривень" на звороті банкноти.

Чим відрізняється оригінальний шрифт від фейкового? Відрізняються вони розміром букви "в" у слові "гривень". В оригінальному шрифті "хвостик" цієї букви є дещо меншим та не таким широким, а "в" у "піратській" версії шрифту така ж, яка зображена на українській банкноті.

тисяча гривень нбу фейк
Різниця між оригінальним та фейковим шрифтом на банкноті 1000 гривень

Український дизайнер Богдан Гдаль уже зв'язався з автором шрифту Річардом Ліптоном, який перенаправив його на дизайнера компанії Adobe. Останній підтвердив, що на банкноті 1000 гривень і справді розміщено напис неоригінальним шрифтом.

Шкода, що Національний банк України не помітив недоліків шрифту, про який йде мова. І це, безумовно, не Bickham Script Pro 3. В будь-якому разі, наша ліцензія не дозволяє вносити зміни у шрифт,
– повідомили у компанії Adobe.

Наразі у компанії не коментують, чи будуть позиватися до НБУ через порушення авторського права.

Про нову банкноту: Нацбанк вводить банкноту номіналом 1000 гривень: фото