Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

За його словами, збудований завод буде вигідний для регіону, як в економічному, так і в екологічному аспекті. "Екологічно чисте виробництво було головною умовою обласної влади під час проектування і будівництва цього Комплексу. Потужність підприємства дозволить за рахунок екологічно чистої, безвідходної переробки вирішити проблему утилізації старих акумуляторів в Україні", - сказав голова Дніпропетровської ОДА.

Це буде перший в Україні та СНД Комплекс безвідходної переробки акумуляторів. Він запрацює в травні 2012 року. За принципом закритого циклу на ньому будуть перероблятися всі складові акумуляторів, у тому числі електроліт, якого щорічно в навколишнє середовище на території України потрапляє більше 20 тисяч тонн.

В процесі переробки акумуляторів отримуватимуть свинець для виробництва нових батарей, кристалічний сульфат натрію для використання у виробництві скла, а також гранульований поліпропілен і шлак для використання в дорожньо-будівельній промисловості.

Згідно з проектом у виробництві буде використовуватися вода тільки від атмосферних опадів - дощу та снігу. Отже, стоків технологічної води назовні в навколишнє середовище на підприємстві не буде.