Глава МЗС Дмитро Кулеба в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів, що політична підтримка бізнесу існує у різних країнах світу.

Тим часом Як уряд підтримає малий бізнес на період кризи: план Мінекономіки

За словами Кулеби, у повноваженнях Міністерства закордонних справ є два вектора допомоги українському бізнесу:

  • допомога українським експортерам просувати їхні товари на зовнішні ринки, заробляти там гроші і повертати назад;
  • залучати інвестиції з-за кордону до України.

Про Раду експортерів та інвесторів

Наразі у відомстві працюють над Радою експортерів та інвесторів.

Ми зробимо декілька новацій. Наприклад, бізнес зможе літати з міністром закордонних справ за кордон для того, щоб заручатися політичною підтримкою,
– розповів Кулеба.

Політик пояснив, що якщо компанія є членом Ради експортерів, то відомство буде робити оголошення. "Приміром: через місяць голова МЗС полетить у таку країну. Кого цікавить цей ринок – подавайте заявки", – додав голова МЗС.

Міністр наголосив, що лобізму конкретних компаній не буде. Буде чиста процедура, що базуватиметься на найкращих стандартах міжнародних партнерів.

Карантин 2020: що заборонили вивозити з України і чому – читайте у матеріалі 24 каналу.

Що відомо про кризу через коронавірус у світі та Україні? Світова економіка впаде на 3% – це найбільше за останні 40 років. Осередком нової економічної кризи може стати Італія. Банки Уолл-Стріт оцінили ситуацію так: збитки складуть більш ніж 5 трильйонів доларів зростання протягом наступних двох років.

В Україні НБУ погіршив оцінку динаміки реального зростання валового внутрішнього продукту України на 2020 рік з 3,5% зростання до 5% падіння. Нацбанк також погіршив прогноз інфляції з 4,8% до 6% і підтвердив його на рівні 5% на 2021 – 2022 роки.